Zintegrowana technologia DSR
W celu poprawy dokładności diagnostycznej istnieje możliwość zestawienia dwóch monitorów w idealny ciąg tworzący jeden duży ekran dający wyższą dokładność i możliwość wykonania porównań.
System zapewnienia jakości (CQAS)
Dzięki zintegrowaniu przedniego czujnika światła skala szarości i skala kolorów mogą być automatycznie monitorowane w sposób ciągły i na bieżąco kalibrowane w celu zapewnienia dokładności wyświetlania obrazu medycznego, a także możliwości zarządzania przez sieć systemem obrazowania medycznego.

System stabilizacji podświetlenia
Zintegrowany, tylny czujnik może w sposób ciągły monitorować podświetlenie matrycy. Dzięki temu zaraz po włączeniu monitora następuje szybka kompensacja jasności i adaptacja do warunków oświetleniowych i środowiskowych co przekłada się na szybkość zmian i stabilność podświetlenia matrycy przy długotrwałym użytkowaniu. Ma to także wpływ na zachowanie tych samych parametrów w całym okresie użytkowania monitora.
Zgodność ze standardem DICOM
Precyzyjne wyświetlanie obrazów medycznych i utrzymanie spójności parametrów wyświetlania dla różnych monitorów a także zachowanie spójności w trakcie wyświetlania pomiędzy obrazami w różnych modalnościach zapewnia warunki dla dokładnej diagnozy.

Oprogramowanie wysokiej jakości
Zgodnie z najnowszymi standardami jakości oprogramowanie pracujące w czasie rzeczywistym gwarantuje wysoką jakość obrazu i spójność jego wyświetlania a także zapewnia wygodną i łatwą w użyciu metodę kalibracji aby obsługa i koszty związane z obsługą monitora zredukować do minimum.
Adaptacyjny do warunków oświetleniowych
Wbudowany przedni zintegrowany czujnik otoczenia w sposób ciągły monitoruje warunki oświetleniowe środowiska pracy monitora dla zapewnienia zgodności ze standardem DICOM w każdych warunkach oświetleniowych poprzez regulację jasności matrycy.